_School

Burs başvuru sayfasına hoşgeldin!

5 kolay adımda burs başvurusunda bulunabilirsin. Başvuruya ilişkin tüm soruralara bu sayfamızda cevap vermeye çalıştık. Yine de aklına takılan bir konu olursa sık sorular sorular bölümüne göz attıktan sonra bizimle iletişime geçebilirsin.

Öncelikle üniversite sınavlarında gösterdiğin başarı için tebrik ederiz. Şimdi kolay başvuru adımlarına göz atabilirsin.

01

Başvuru koşullarına gözat

Önce burs şartlarını taşıyıp taşımadığına emin ol. Böylece gereksiz zaman kaybının önüne geçmiş olursun. Ayrıca başarı kriterlerine de göz atmanı öneririz.

02

Gerekli belgeleri temin et

Başvurunu değerlendirmeye alabilmemiz için bazı belgelere ihtiyacımız olacak. Gerekli belgelere göz atmak için aşağıdaki linke tıkla.

03

Form nasıl doldurulur

Formu doldurmadan önce, form nasıl doldurulur bölümünü okumalısın. Başvurunun hızlı ve eksiksiz olması için bu gerekli. Tıkla ve göz at.

04

Formu doldur

Başvurunu formunu bilgisayarına indir. Formu doldurup imzaladıktan sonra, talep edilen diğer belgelerle birlikte en kısa sürede elden veya kargo ile vakıf merkezimize gönder.

05

Sonucu bekle

Sınırlı imkanlarımızı en iyi şekile kullanmaya gayret gösteriyoruz ve umarız bursu kazanırsın. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz seni haberdar edeceğiz. 

Başvuru şartları ve başarı kriterleri

Başvuru şartları

  • Kamu haklarından yasaklı olmamak, T.C. vatandaşı olmak,
  • Taksirli suçlar hariç, zimmet, ihtilas, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, inancı kötüye kullanma, terör, küçüklere cinsel taciz, tecavüz, ırza tasallut, gibi yüz kızartıcı suçlardan ağır hapis veya 6 (altı) aydan fazla hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
  • Türkiye’de ikamet ediyor olmak
  • Doğal afet, kaza gibi çeşitli nedenlerle mağdur duruma düşen ve bu durumlarını belirleyen öğrenciler burstan öncelikle yararlandırılır.
  • Başvurularda puanların eşit olması halinde kız çocuklarına öncelik tanınır.

Başarı kriterleri

  • Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak, eşit puan alanlarda öncelik verilir.
  • Ara sınıflar için: Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,0 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak.
  • Zorunlu olmamak kaydıyla, “ vakıf gönüllülüğü” taahhüdünde bulunan öğrencilere öncelik verilebilir.
  • Vakıf ve özel üniversiteler ve Açık Öğretim hariç olmak üzere, milli eğitime bağlı üniversite, akademi ya da yüksek okulların 2, 4, 6 yıllık eğitim veren bölümlerini kazanmış olmak (derece alanlar önceliklidir), okuyor olmak,

Başvuru için gerekli belgeler

Burs başvurularını 01 Eylül -30 Eylül tarihleri arasında, evrakların aslını vakıf merkezimize ulaştırarak yapabilirsiniz.

Aşağıda sayılan belgelerin plastik dosyaya sırasına göre düzenlenip gönderilmesi gerekmektedir.

1) DASEV BURS BAŞVURU FORMU

DASEV‘in web sayfasından temin edilecek “DASEV Burs Başvuru Formu” çıktısını alıp vesikalık fotoğraf yapıştırdıktan sonra imzalanan başvuru formu

2) DASEV VAKIF GÖNÜLLÜĞÜ TAAHHÜT BELGESİ

Bu linkten temin edilebilir.

3) NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ

Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi

4A) YERLEŞTİRME SONUÇ ve ÖĞRENCİ BELGESİ

Yalnızca yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar sunacaktır. Yerleştirme Sonuç Belgelerinin örneği ile okul kaydından sonra öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi

4B) TRANSKRİPT VE ÖĞRENCİ BELGESİ​

Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript) ve ders kaydından sonra öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi

5) VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ

Nüfus Müdürlüğünden veye E-Devlet üzerinden alınmış Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

6) YERLEŞİM YERİ ADRES BELGESİ

Nüfus Müdürlüğünden veye E-Devlet üzerinden alınmış ailenin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri Adres Belgesi (Vukuatlı nüfus kayıt örneğinde adres bilgileri yazıyor ise Adres Belgesi gerekmemektedir.)

7) MALİ DURUMU GÖSTERİR BELGE

Ailenin mali durumunu gösteren onaylı belgeler (Maaş bordrosu, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, emekliler için aylık maaşı gösterir banka belgesi veya hesap cüzdanı fotokopisi, geliri olmayanlar için Sosyal Güvenlik Kurumundan anne ve baba adına kayıt olmadığına dair belge (Eğer geliri yoksa ailenin geçimi nasıl sağladığı mutlaka açıklanacaktır, açıklanmadığı takdirde gelirden puan alamaz.)

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ile 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında kontenjana giren ve yetiştirme yurtlarından gelen veya aynı kanunlar gereğince haklarında tedbir kararı verilmiş olan öğrencilerden ailesinin maddi durumunu gösteren beyanname istenmez.

8) ADLİ SİCİL BELGESİ

Savcılıktan veya E-Devlet üzerinden alınmış Adli Sicil Belgesi

9) KARDEŞLERİN ÖĞRENCİ BELGESİ

Lise veya üniversitede okuyan kardeşlerin öğrenci belgesi.

Form doldururken dikkat edilmesi gerekenler

Eklenecek belgelerin eksik olması, imzalanmaması, fotoğraf yapıştırılmaması, yanlış doldurulması, soruların boş bırakılması, net ve açık bir dille yanıt verilmemesi elenme nedenidir.
Bursiyerlerle yazışmalar, duyurular öncelikle SMS ile yapılacağından cep telefonu numarası zorunludur. Öğrenci cep telefonu numarasına sahip değilse, formu doldurmaya başlamadan önce almalıdır. Bununla birlikte öğrenciye ulaşılabilecek e-posta ve diğer iletişim bilgileri formda muhakkak belirtilmelidir.
Resmi belgelerdeki rakamlar forma aynen, küsuratı ile yazılmalıdır.
Formun yazıcıdan çıktısı alınıp eksikleri tamamlanarak (imza, fotoğraf vb.) ek istenilen belgelerle birlikte DASEV merkezine gönderilecektir.
Formu DASEV merkezine zamanında göndermeyen (son başvuru tarihi 30 Eylül) öğrenci başvuru yapmış sayılmayacaktır.
Eklenecek belgelerin eksik ve aslının olması, soruların boş bırakılması, net ve açık bir dille yanıt verilmemesi, imzalanmaması elenme nedenidir.
Tüm form alanları BÜYÜK HARFLERLE doldurulmalıdır.(E-posta adresi hariç)

Aklına takılan başka sorular varsa lütfen sık sorulan sorular bölümüne gözat.

Burslar nasıl verilir?

DASEV bursları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum.

Sayfamızda bilgiye erişmek çok kolay

DASEV Burs ve Yardım Yönetmeliği'ne göz atmak ister misin?

DASEV'i tanımak istiyorum

Vakıf ve faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi almak ve tanışmak istiyorum.

Her zaman bekleriz

Bir telefon veya e-posta kadar uzaktayız. Tıkla ve iletişim kur.

DASEV gönüllüsü olmak istiyorum

Vakfın faaliyetlerinde yer alıp sosyal sorumluluklarımı yerine getirmek istiyorum.

Bu bir gönül işi zaten!

Vakıf gönüllüsü olup fark yaratmak mı istiyorsun? Tıkla ve öğren.
Tıkla

DASEV'i tanıtmak istiyorum

Faaliyetlerinizi sosyal medyada tanıtabilirim.

Hadi iyiliği duyur

Sosyal medya hesaplarımıza göz atmak ister misin. Tıkla ve öğren.
Tıkla

Adresimiz

Mahfesığmaz Mah. 79123. Sok. Akgül 3 Sitesi No.2 Asma Kat Daire No.25 Çukurova Adana

Burs başvuru formunu indir

DASEV’den daha önce burs almadıysan aşağıdaki butona tıkla ve burs başvuru formunu bilgisayarına indir. Formu doldurup imzaladıktan sonra, talep edilen diğer belgelerle birlikte en kısa sürede vakıf merkezimize gönder. Başvuru sonuçları açıklanır açıklanmaz sana haber vereceğiz.

Halen DASEV’den burs alıyorsan bursunu devam ettirmek için burs başvuru formu yerine öğrenci bilgi formunu doldurman gerek. Aşağıdaki butona tıkla ve öğrenci bilgi formunu indir.

© 2018 Tüm hakları saklıdır. DASEV