DASEV Yönetim Kurulu Üyesi M. Nevzat Buyurgan, 30.09.2019 tarihinde Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen Seyhan Kent Konseyi’nin 2. Olağan Genel Kurulu toplantısına katıldı.

Divan Başkanlığını Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ ün yaptığı Seyhan Kent Konseyi Genel Kurulu’na, Konseyin genel kurul üyeleri, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, sendikaların, üniversitelerin ve muhtarların belirledikleri temsilcileri katıldı.


Divan Kurulu´nun oluşmasının ardından İstiklal Marşı okundu, Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.


Önceki başkan Haşmet Biçer’ in Adana Kent Konseyi Başkanlığına seçilmesiyle boşalan Seyhan Kent Konseyi Başkanlığı için seçim yapıldı.
Seyhan Kent Konseyi Başkanlığına Adana Mimarlar Odası Başkanı Erkan Karakaya, Yürütme Kurulu Üyeliklerine; Nejat Altınok, Nevin Biçer, Nihat Sözü tek, Sıtkı Keskin, Cahit İnce fikir, Halit Milli, Semih Karademir, Gürcan Gül, Muzaffer Yüksel, Belkıs Yakıcı, Aslı Bilgin, Av. Mert Kuşdemir, Münir Korkmaz Yeşiller ve Cemil Özen oy birliği ile seçildiler.

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin