DASEV Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın 2019 Yılı Kahvaltılı Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı 23.02.2020 tarihinde saat 09.00-15.00 arasında Anemon Otel’de yapıldı.

DASEV Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın 2019 Yılı Kahvaltılı Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı 23.02.2020 tarihinde saat 09.00-15.00 arasında Anemon Otel’de yapıldı.
1.Bölüm saat 09.00’da Golden Salon’da 350 kişinin katılımı ile kahvaltı ikramı ile başladı. Sunuculuğunu Hamit Şentürk’ün yaptığı 1. Bölümde Organ Bağışı kampanyası, Kan Bağışı kampanyası ve DASEV Nazım Turgut Eğitim Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Fotoğraf Sergisi düzenlendi.
Kahvaltı davetine, 64. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Fatma Güldemet Sarı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Ak Parti Adana Milletvekilli Tamer Dağlı, Ak Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Ak Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, 25. ve 26. Dönem Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Osmaniye Ak Parti Milletvekili İsmail Kaya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve eşi Nuray Karalar, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan ve Darende Belediye Meclis Üyeleri, Adana Vali yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Aile Hakimi Meryem Uludamar, Ak Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi, Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanı Şahin Bilgiç, Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, ASKON Başkanı Recep Çalışkan, Seyhan Müftüsü Mehmet Yaman, Kızılay Derneği Adana Şube Başkanı Y. Ramazan Saygılı, Yüreğir Belediye Başkan yardımcısı Murat Ayhan Benlice, Adana Huzur evi Müdürü ve sakinleri, Vakıf kurucuları, misafirler, vakıf bağış yapanları; Ankara, Darende, Mersin ve Adana dışından gelen çok sayıda misafirler ve basın mensupları katıldılar.

DASEV Başkanı Nadir Özata,” Vakfımızın 12.Genel kurul toplantısı münasebetiyle düzenlediğimiz kahvaltı davetine hoş geldiniz Şeref verdiniz” diyerek söze başladı.
Başkan Özata, 2019 Yılında 550 öğrenciye karşılıksız burs verildiğini, ihtiyaç sahiplerine ramazan ayında gıda yardımı yapıldığını, Darende 66. Geleneksel Zengibar Kakakucak Güreşlerine katılarak şampiyon olan güreşçilere altın takarak ödüllendirdiklerini, DASEV Gençlik Kolları eliyle hayvan barınaklarına yardımda bulunduğunu, ihtiyaç sahiplerine sosyal, sağlık ve eğitim yardımı yapıldığını söyledi. Hacı Hatice Turgut Anadolu lisesinde ”Sınav Kaygısı,” Öğrenme Yönetimi Olarak “Fotoğrafcılık Eğitimi ve Su Ayak İzi” konulu eğitim seminerleri düzenlediklerini ve bu semineri ücretsiz olarak veren Prof Dr. Fatma Çevik’e, Doç. Dr. Caner Evren Öztürk ve eğitimci Psikolog Hatice Ertuğrul hanıma teşekkür ettiğini ifade etti. 21/3/2019 da yaşlılar haftası münasebeti huzur evi sakinlerine Turgut Özal Mado’da kahvaltı ikramı ettiklerini, DASEV İş Dünyası Komitesinin 20/04/2019 beden dili ve sosyal stiller konulu eğitim semineri düzenlediğini, 08/05/2019 vakıflar haftası münasebeti ile Vakıflar Bölge Müdürlüğü önderliğinde etkinliklere katıldıklarını ve vakıflar haftası münasebetiyle sevgi evleri ve yurtta kalan 500 öğrenciye verilen iftar yemeği sırasında, DASEV olarak konuklara ve öğrencilere lokma tatlısı ikram ettiklerini söyledi.
Başkan Nadir Özata, ayrıca Vakfın en önemli hizmetlerinden birisinin de SMS ve sosyal medya yoluyla bilgilendirme hizmeti olduğunu, 2019 yılında 1.239.113 adet SMS kullanılarak yaklaşık 4000 kişiye iyi günde kötü günde haberleşme sağlandığını ayrıca 600 kişiye WhatsApp yolu ile bilgilendirme sağladıklarını beyan etti.
Başkan Nadir Özata, “2019 yılında DASEV iktisadi işletmesi’ni (İMECE DÜKKANI) kurarak önemli bir icraata daha imza atmış bulunuyoruz” dedi. DASEV Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve DASEV kadın kolları başkanımız Kadriye Güzel’in teşviki ile Behiye Turgut, Firdevs Atilla, Nuray Turgut, Filiz Ünlü, Gönül Kaya, Şadıman Birdal, Azime Turgut ve tüm kadın kolu üyelerinin desteği ile faaliyetine devam ettiğini söyledi. Ayrıca, imece dükkanının kurulmasında maddi ve manevi destek veren İhsan Karakaya, Mehmet Turgut, İmam Gazali Hıradağı, Hüseyin Çomu, Tahir Zaimoğlu , Yusuf Turgut ve Ali Uğurluay’a ve yine İmece Dükkanı iş yerini bedelsiz olarak DASEV’e tahsis eden, Fatoş Başak Şen ve eşi Mehmet Şen’e teşekkür ettiğini söyledi.
2019 yılı Mütevelli Heyet Toplantımızın yapıldığı Anemon Oteli salon, kahvaltı ve yemek ücretlerini karşılayan Sayın Faruk Bozkurt’a teşekkür etti.
Başkan Özata ‘’vergi muafiyeti ile ilgili girişimlerimiz devam etmektedir. Bu konuda Ankara Temsilcimiz Ahmet Kurdoğlu beye teşekkür ediyoruz.’’ dedi.
Başkan Özata ’’Bugün hayırlar kapısı DASEV toplantısında bizlerle beraber oldunuz sağ olun var olun. birlikte bereket ve rahmet, vardır, Allah birliğimizi bozmasın .Ramazan ayının müjdecisi üç aylar salı günü başlıyor. 27 şubat Perşembe Regaip kandili, kandilinizi kutluyorum. Hayırlar ayı olan üç aylarda önceki yıllarda olduğu gibi zekat ve hayırlarınızla vakfımızı desteklemenizi bekliyoruz ‘’ diyerek herkese teşekkür etti.
DASEV Yüksek istişare Kurulu Üyesi Kadriye Güzel Dasev İktisadi İşletmesi ‘’İmece Dükkanı’ hakkında bilgiler verdi.

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin