DASEV, 16.01.2018 tarihinde Yüreğir Atakent Mahallesi’nde bulunan Yüreğir Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti

16.01.2018 YÜREĞİR ÖZEL UYGULAMA MERKEZİ DSC_9173

Etkinliğe Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Bilal,  Adana Vakıflar Şube Müdürü Mithat Bilgili, Dasev Başkanı M.Nevzat Buyurgan, Başkan yardımcısı Hüseyin Kubat ve Abdurrahman Oruç, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri  Sadi Sürenkök, Doç.Dr.Ömer Fettullahoğlu,  M.  Atay Çakır, Dasev Kurucuları, DASEV Gençlik Kolları üyesi Osman Tanrıver, hemşehrilerimiz,  misafirler, Okul Müdürü Aslı Nacar, Okul öğretmenleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Okul müdiresi Aslı Nacar okul hakkında bilgi verdi.2015-2016 Eğitim öğretim yılında eğitime açılan okulun , yeni uygulamaya konan 4 tip projeden biri olduğunu belirtti. Okul binasının, eğitime yönelik donanımlı sınıfları bulunduğunu, yemekhane, uygulama evi, oyun evi, kapalı spor salonu, mutfak gibi çok sayıda işlevsel alanı bulunduğunu ifade etti.

Aslı Nacar, toplam on altı sınıfta 64 ağır düzey otizinli öğrenciye  32 özel eğitim öğretmeni ve 4 branş öğretmeninin eğitim verdiğini beyan etti.

DASEV’in ikinci kez Okula yardımda bulunduğunu belirterek, DASEV  Vakfına ve emeği geçenlere teşekkür etti.

DASEV Başkanı M. Nevzat Buyurgan , DASEV’in hizmetleri hakkında kısaca bilgi verdi. Başarılı ve muhtaç üniversite öğrencilerine karşılıksız burs verdiklerini, sosyal ve sağlık etkinliklerinde bulunduklarını anlattı.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara ve çevreye faydalı olandır” düsturundan hareketle insanlara faydalı olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Buyurgan, “ Vakfımız bu güzel faaliyetlerini, Vakfımıza bağış yapan hayırseverlerin yardım ve destekleri ile yapmaktadır. Hepsine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Yeni bağış yapanları da  bu güzel faaliyetlerimize destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Buyurgan,” Okul müdiresi başta olmak üzere, tüm saygıdeğer öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı  teşekkür ediyoruz, başarılar diliyoruz” dedi.

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan  Akpınar, Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak,  özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere çok  önem verdiklerini ve Adana’da  bu konuda faaliyet gösteren okullar hakkında bilgi verdi.

Dasev’in hizmetlerini yakından takip ettiklerini ve eğitime ve öğrencilere katkılarından dolayı teşekkür etti.

Çocuklar için hediye edilen  mont ve ayakkabılar dağıtıldı. Velilere, misafirlere ve öğrencilere ikramda bulunuldu.

 

 

 

Paylaş