BEKİR- ERMAN ILICAK AİLESİNDEN ÖRNEK BİR HİZMET DAHA

Dasev  Yönetim Kurulu Üyesi  M. Nevzat Buyurgan, Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu ile ilgili olarak  güzel bigiler verdi.

Rönesans  Holding ve Rönesans Vakfı’nın sahibi olan Sayın Erman Ilıcak,  Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okuluna her konuda destek olmaya devam ediyor.

Halen dört bölüm ve 415 öğrenci ile eğitime devam eden Yüksek Okulun en büyük sıkıntılarından biri de yurt konusu idi. Ilıcak ailesi bu sorunun çözümü için bu yıl Eylül ayı içinde, kız öğrenciler için 140 kişilik iki katlı bir yurt binası yapımına başladı. Ekim ayının ortalarında öğrencilerin hizmetine sunulmak için yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Rönesans Holding yetkilisi Arif Sürenkök, kız yurdunun çok kısa sürede devreye gireceğini ifade etmiştir.

Hizmete sokulacak kız yurdu, iki katlı olup, yaklaşık beher kat sekiz yüz metrekare olmak üzere toplam bin altı yüz metrekare   kapalı alandan oluşmaktadır. Odalar iki kişiliktir. Odalarda dolap ve çalışma masası bulunmaktadır. Alt ve üst katta yirmişer adet banyo ve wc vardır.

Alt katta ortak buz dolabı, müşterek mutfak,  çamaşırhane ve revir bulunmaktadır.

Bu şekliyle kız öğrenci yurdunun maliyetinin bir milyon Türk Lirasını bulacağı ifade edilmektedir.

MYO’nun mevcut kömürlü kalorifer sistemi yanına doğal gaz geldiğinde devreye sokulabilecek ısıtıcı monte edilmiştir. Şimdilik ısınma ve sıcak su  ihtiyacı mevcut kömürlü kalorifer sisteminden istifade edilerek karşılanacaktır.

Buyurgan, Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’nun  halen 160’ı kız öğrenci olmak üzere 415 toplam öğrencisi bulunduğunu, şimdilik dört bölüm olarak eğitim verildiğini, hizmet veren bölümlerin, optisyenlik, gıda işleme, inşaat,  harita-kadastro bölümleri olduğunu ifade etti.

Ek olarak Elektrik bölümünün de sisteme dahil edildiğini  fakat öğretmen ve yurt sorunu nedeniyle şimdilik eğitime başlayamadığını kaydetti.

Buyurgan, MYO’nun kuruluşundan buyana, Bekir Ilıcak ailesinin ve  Sayın Erman Ilıcak’ın ilgi ve desteğinin  artarak devam ettiğini, MYO’na devam eden her öğrenciye önemli bir miktarda aylık burs ödendiğini, karşılıksız ödenen öğrenci bursunun, öğrencilerin Darende’yi tercih etmelerinde en önemli sebep olduğunu beyan etti.

M. Nevzat Buyurgan, Darende  Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu’nun, Darende’nin ekonomik ve sosyal hayatına çok olumlu etkileri olduğunu bunun  zaman içinde daha bariz şekilde görüleceğini, özellikle okulun teknik ara eleman yetiştirmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Buyurgan, “ülkemizin en  acil sorunu  nitelikli eğitim ve en öncelikli hedefinin çağdaş ve nitelikli eğitim  düzeyini yakalamaktır. Yaptıkları yardım ve destekten dolayı, Sayın  Erman Ilıcak ve ailesine DASEV ve Darendemiz adına  şükranlarımızı sunarız” dedi.

Buyurgan, “ Ayrıca Sayın Erman Ilıcak ailesinin Rönesans Eğitim Vakfı kanalıyla DASEV’e karşılıksız öğrenci bursu vermek suretiyle eğitime yaptıkları katkılar  için müteşekkiriz, Sayın Ayşe Ilıcak hanımefendinin destek ve ilgileri de takdire şayandır “dedi.

Paylaş