ADANA’NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜ BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

ADANA’NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜ BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI
Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü anısına düzenlenen çelenk sunma töreni Atatürk Parkında yapıldı.
Atatürk Parkı’nda düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Abdullah Doğru, Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer, Ayhan Barut, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, vali yardımcıları, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, DASEV adına Başkan Nadir Özata ve Başkan Yardımcısı M.Nevzat Buyurgan ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı tören; Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.
Daha Sonra Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirilen törene geçildi.
Vali Demirtaş’ın şeref tribününden törene katılanların ve vatandaşların Kurtuluş Günü’nü kutlamasının ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan tören, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana’nın Kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutladığı mesajının okunmasıyla sürdü.
Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar 5 Ocak’ın Adana’nın gurur günü olduğunu belirterek “Adana, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep kadar bir unvan almayı hak etmiştir. Umarım çok kısa sürede buna sahip olur.” dedi.
Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından 3 Ocak’ta Pozantı Kaymakamlığından bisikletli sporcular tarafından teslim alınan “Atatürk’ün Mücahitlerinden Adana’ya’’ isimli Türk bayrağının Vali Demirtaş’a teslim edilmesiyle devam eden kutlama programında gerçekleştirilen yöresel halk oyunları gösterisinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4.sü düzenlenen Bayrak Şiiri Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Büyük bir coşkuyla gerçekleşen tören, Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği tarafından verilen konserin ardından son buldu.

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin