66.Darende Geleneksel Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali 13-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

66.Darende Geleneksel Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali 13-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Etkinliklere Malatya Ak Parti Milletvekilleri Öznur ÇALIK, Malatya Ak Parti Milletvekilleri Ahmet ÇAKIR, Malatya Ak Parti Milletvekilleri Hakan KAHTALI ,Adana Ak Parti Milletvekili Tamer DAĞLI, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet GELGÖR ve Darende Kaymakamı, Enver ZENGİNCE sivil toplum kuruluşları, Oda Başkanları; DASEV Heyeti ve çok sayıda izleyici katıldı.

Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali bu yıl DASEV Heyeti adına DASEV II. Başkanı Hüseyin Kubat, Başkan Yardımcıları Ahmet Coşar ve Mehmet M. Sungur katıldı.

Balaban Buluşma günü etkinlikleriyle başlayan festival; Yıkılhan Pilav Şenliği, Kortej Yürüyüşü, Kemal ÖZKAN Sünnet Şöleni, 1977-78 Darende Lisesi Mezunları Buluşması, İlahi ve Türk Halk Müziği Dinletisi, Semazen Gösterileri, Bal, Kavun ve Yemek Yarışmaları, Trap Atışları, Ali KINIK  ve Mustafa CECELİ Konseri ve 18 Ağustos pazar günü de Zengibar Karakucak Güreşleri ile son buldu.

DASEV Heyeti Zengibar Karakucak güreşlerinde Başpehlivan Fatih Kambu’a tam altın, dereceye giren güreşçilere yarım ve çeyrek altın hediye etti.

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin